Nasze zmagania z projektami dobiegają końca. Cieszymy się tym, że dla tak wielu osób staliśmy się impulsem do dalszego klikania, "internetowania", "komputerowania", czasem blogowania, fotografowania i ... sami nie wiemy czego jeszcze.
Nasi uczestnicy chętnie korzystają z naszych spotkań i podobnie było również w trakcie spotkania w ramach wernisażu.
Dzień z wernisażem był podzielony na bloki:
BLOK 1
Spotkanie w Rynku Trybunalskim z piotrkowską przewodniczką i dziennikarką oraz pisarką, Panią Agnieszką Warchulińską - autorką książki "Piotrków Filmowy". To właśnie w tej tematyce odbył się spacer po piotrkowskich zakamarkach i uliczkach, w których powstawało wiele znanych i nagradzanych filmów, np. VABANK lub JAKUB KŁAMCA. Wśród produkcji dla dzieci pojawiła się AKADEMIA PANA KLEKSA. W Piotrkowie kręcili swoje filmy Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Juliusz Machulski i inni. O filmach które powstały w Piotrkowie można by długo rozważać ... my pozostaliśmy w pewnym niedosycie, jednak z zasobem wielu zrobionych w trakcie spaceru zdjęć i anegdotek przytoczonych przez Panią Agnieszkę.
BLOK 2
W piotrkowskim Muzeum powitał nas Pan Krzysztof Wiączek - dyrektor Muzeum. My przedstawiliśmy założenia naszych projektów, można było podziwiać setki zdjęć zrobionych przez uczestników w trakcie wyjazdowych warsztatów plenerowych. Świat Internetu stanął otworem dla setek osób dzięki naszej pracy.
Wernisaż stał się pewnym podsumowaniem naszych działań.
Zapraszamy na stronę muzeum i do zdarzeń które właśnie w nim mają miejsce - spotkań z ciekawymi ludźmi np. z nami :
BLOK 3
W bloku ostatnim Pan Krzysztof Wiączek - dyrektor Muzeum w Piotrkowie Tryb. przybliżył historię naszego miasta osobom nie tylko z Piotrkowa Tryb. ale również z Radomska, Bełchatowa i innych miejscowości. Ponieważ frekwencja jak zawsze na naszych spotkaniach była duża więc i przybliżenie historii naszego miasta było pewnego rodzaju satysfakcją w tym działaniu. A uczestnicy nadal mogli fotografować i próbować nowoczesnych technologii - ty razem na urządzeniach muzealnych zawierających bazę dostępnych w muzeum obiektów i dzieł. Opowieść Pana Krzysztofa przybliżyła nam czasy Królowej Bony i Trybunałów w Koronnych w Piotrkowie Tryb. Uczestnicy zachwycali się pięknością i różnorodnością wielu eksponatów. A historia Piotrkowa Trybunalskiego niezwykle bogata stała się bardziej znana nam wszystkim.
Na zakończenie:
Nasze działania będą mniej intensywne ale nie odmówimy nikomu pomocy również później. Jeszcze szkolimy, jeszcze uczestnicy zwracają się do nas o wsparcie i my nikogo nie odrzucamy choć czas biegnie nieubłaganie. Fakt zakończenia realizacji naszych Lokalnych Planów Działania nie oznacza jednak, że przestaniemy być latarnikami. Jeśli zwrócicie się do nas o pomoc ... postaramy się nadal Was wesprzeć w dogodnym dla nas wszystkich czasie. A my mamy nadzieję, że przyszłość otworzy nowe możliwości dla naszych działań komputerowo-internetowych - dla działań latarniczych.
Przed nami jeszcze jedno wydarzenie w ramach realizowanych przez nas Lokalnych Planów Działania.
Bądźcie z nami!
A WERNISAŻ upłynął w niezwykłej atmosferze i bardzo szybko!
Była kolejna możliwość fotografowania. Każdy mógł ćwiczyć swoje umiejętności, rozwijać je.
I ponownie przekonaliśmy się, że nowoczesna technologia jest wszechobecna:
- na ulicy - w postaci pamiątek z nakręconych w mieście filmów (kamery czyli nowe technologie)
- w muzeum - pod postacią urządzeń pozwalających poznać zasoby muzealne dostępne w naszym mieście
- w wykładzie nt. naszych działań - z zastosowaniem komputera, projektora i ekranu, pendrive'a, płyt z nagranymi zdjęciami
- w wystawie - zdjęć wykonanych w ramach warsztatów plenerowych (wydrukowanych lub wyświetlonych), pojawiło się również dzieło malarskie stworzone przez jedną z uczestniczek - efekt naszych warsztatów fotograficznych przeniesiony na płótno.
Dziękujemy ogromnie:
- Radio Strefa FM za promocję naszego projektu, za wielokrotne relacje z naszych spotkań, za udział w wernisażu i relację z niego w Wiadomościach Lokalnych - dostępna TUTAJ (do wysłuchania lub do pobrania w formacie mp3).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz